Udzielamy porad prawnych przez internet już od 15 lat!

Bezpłatna, błyskawiczna wycena. Sprawdź bez zobowiązań!

 Zadaj pytanie

Biznes

fot

Przejęcie długu

Kodeks cywilny reguluje sytuacje, w których na podstawie odpowiedniej umowy następuje podmiotowa (...)

fot

Czy pracownikowi zajmującemu kierownicze stanowisko przysługuje wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych?

Zgodnie z art. 1514 kodeksu pracy, pracownicy zarządzający w imieniu pracodawcy zakładem pracy i kierownicy (...)

fot

Zaakceptuj Twój e-PIT

Tylko do końca kwietnia możesz w usłudze Twój e-PIT zaakceptować albo odrzucić PIT za 2018 (...)

fot

Ulga mieszkaniowa przy nabyciu w drodze dziedziczenia, zapisu zwykłego, zapisu windykacyjnego, dalszego zapisu, polecenia testamentowego

Generalnie nabywający jakieś przedmioty majątkowe w drodze dziedziczenia, zapisu zwykłego, zapisu (...)

fot

Podatek przy nabyciu w drodze dziedziczenia, zapisu zwykłego, dalszego zapisu, zapisu windykacyjnego, polecenia testamentowego

Podatkowi od spadków i darowizn dalej \"upsd\" podlega nabycie przez osoby fizyczne własności (...)

fot

„Głos Przedsiębiorcy” - zgłoś pomysł, jak ułatwić prowadzenie firmy

Wiesz, jak poprawić warunki dla rozwoju biznesu w Polsce? Chcesz wskazać, jak praktycznie uprościć (...)

fot

E-faktury w zamówieniach publicznych

Oszczędność czasu, pieniędzy i środowiska, zmniejszenie liczby zatorów płatniczych oraz (...)

fot

Profil Zaufany służy przedsiębiorcy i obywatelowi

Profil Zaufany to zbiór informacji o użytkowniku, który umożliwia potwierdzanie tożsamości (...)

fot

Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

Pracodawcy są uprawnieni do przeprowadzania kontroli prawidłowości wykorzystywania przez pracowników (...)

fot

Odliczenie kosztów poniesionych na działalność badawczo-rozwojową w PIT za 2018 rok

Podatnik, który prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną według skali (...)

< >

Porady prawne online - bezpłatna wycena!

Bezpłatna, błyskawiczna wycena. Sprawdź bez zobowiązań!

 Zapytaj prawnika